Nyáron sokan utazunk el hosszabb-rövidebb időre, hiszen a legtöbben a meleg hónapokban vesszük ki a jól megérdemelt szabadnapok jelentős részét. Teljesen természetes, hogy ilyenkor négylábú barátunkat is magunkkal szeretnénk vinni, ám ő nem biztos, hogy annyira lelkesen indul majd útnak, mint mi. Néhány tippet érdemes megfogadnunk, mielőtt belevágnánk a közös kikapcsolódásba.
Együttműködő partnerünk a Fressnapf
Előre készüljünk fel
Hosszabb út és több napos nyaralás esetén, ahogy nekünk, embereknek, úgy a kutyusoknak is szükségük van élelemre és vízre. Győződjünk meg arról, hogy van otthon elegendő száraztáp, amit el tudunk csomagolni, mert nem biztos, hogy kapunk ugyanolyat a szállás környékén, és ivóvizet is vigyünk magunkkal, mert az út során ajánlott többször is megitatnunk bundás barátunkat. Fontos, hogy a kutya is biztonságosan utazzon. Ha lehetőség van erre, akkor boxban szállítsuk. A boxnak, ha a kutya megszokta már és szereti, az utazás során is számos alkalommal hasznát vehetjük, ha valamiért arra van szükség, hogy kedvencünket bezárjuk.
Tervezzünk be szüneteket
Ha több órás út vezet a nyaralóhelyig, akkor tervezzük meg, hogy mikor és hol tudunk megállni ahhoz, hogy mindenki – tehát kutyánk is – el tudja végezni a folyóügyeit, átmozgathassa a végtagjait és szívhasson egy kis friss levegőt. Ilyenkor mindig itassuk meg az állatot.
Ételt lehetőleg csak akkor adjunk az állatnak, ha már megérkeztünk az aznapi szálláshelyünkre. Ilyenkor megszeretgethetjük kedvencünket, ezzel is csökkentve az esetleges rosszérzéseit.
Figyelemelterelés
A kutyusok nem viselik egyformán jól az utazást. Ha bundás pajtásunk már kezd türelmetlenné válni, akkor lepjük meg őt valamelyik kedvenc játékával, – de lehetőleg ne a csipogó csirkével, mert a hang zavarhatja a vezetőt. Szóval egy csendes játékszer , segíthet abban, hogy az eb lefoglalja magát.
Az kutya megnyugtatása
Mindig meg kell találnunk a módját, hogy hogyan tudjuk megnyugtatni háziállatunkat. Ha már utaztunk korábban is együtt bundás barátunkkal, és tudjuk róla, hogy az átlagosnál nehezebben viseli a hosszabb utakat, akkor érdemes lehet konzultálni az állatorvossal. Ilyen esetben segíthet valamilyen stresszoldó készítmény, de mindig csak olyat alkalmazzunk, amelyet orvos javasolt és figyeljünk a pontos adagolásra.
Foglaljuk le előre a szállást
Lehet, hogy korábban remekül működött, a „majd megszállunk valahol” módszer, de ha kutyát is viszünk magunkkal, akkor mindenképp ajánlott előre lefoglalni a szállást, mivel az, hogy kutyabarát hotelre vagy apartmanra van szükségünk, megnehezítheti a dolgot. Igyekezzünk olyan környéken szállást találni, ahol például a strandon, esetleg az éttermekben is szívesen látják a házikedvenceket. Ami fontos, hogy még az állatbarát helyeken is figyeljünk arra, hogy négylábúnk megfelelően viselkedjen, és ne zavarja a többi vendéget sem hangoskodással, sem túlzott barátkozással.
Kutyával utazni nagy öröm lehet, főleg, ha már a szervezésbe is sikerül beletennünk egy kis plusz energiát. Teljesen stresszmentesre valószínűleg nem sikerült majd az út, de tehetünk azért, hogy minél könnyebb és élvezetesebb legyen.