Mikor hengereljünk? A legtökéletesebb idő hengereléshez. Biztosan hallottad már , hogy edzés előtt a legjobb hengerelni. Az elmélet szerint azért, mert aktiválja az izmokat és növeli a véráramlást a szövetekben. Természetesen edzés előtt is kiváló szolgálatot tesz az eszköz, azonban van ennél jobb alkalom is a hengereléshez.
Edzés után jobb?
A habhenger használata bekapcsolja a paraszimpatikus idegrendszert. Ez a rendszer segít pihenni, felépülni és a szervezet életének mindennapos fenntartását szolgálja. Emellett fontos szerepe van az emésztés és a kiválasztás szabályozásában is. Tehát a hengert érdemes inkább edzés után használni. A vélemények és tapasztalatok természetesen eltérőek, ellentétes táborok alakultak ki ebben a témában is. Azt javaslom, hogy válassza mindenki a számára legjobb megoldást.
Tipp: Edzés után a legjobb választás a Rumble vagy a Grid henger használata. Ugyanazon a napon akár többször is alkalmazható. Segíteni fog az izmok gyorsabb regenerálásában, csökkenti a fájdalmat és növeli a relaxációt.
Mi a helyzet hengerelés előtt?
A habhengerelés hasonló a masszázsterápiához. Az izmok megpihennek, a fájdalom eltűnik. Elálmosodunk és bújhatunk is vissza az ágyba aludni. A cél nyilván nem ez.
A kérdés az, hogy egy kellemes masszázs után akarsz-e komoly edzést végezni? Valószínűleg nem! Ezért célszerű edzés után használni, hiszen akkor tudjuk a legcélratörőbben alkalmazni. A cél pedig a fáradt, fájó izmok, a mozgási tartomány helyreállítása és a pihentető érzés elérése, ami növelheti a véráramlást.
Javasolt bemelegítés hengerelés helyett
Ha komoly edzést végzel, vagy valamilyen aktív sportot szeretnél játszani, bemelegítésre van szükséged.
Ezután már kezdheted is az edzést.
Összegzés
Szóval, mikor kell hengerelni? Ne edzés előtt, különben ellentétes hatást érsz el vele: túlságosan nyugodt leszel. A hengerelésre a legjobb időpont edzés után kínálkozik, hiszen ilyenkor akarod azt, hogy a tested helyreálljon és ellazuljon. A hengerelés hossza – a legjobb eredmény elérése érdekében – 10 és 20 perc közötti legyen. Párosítsd ezt megfelelő táplálkozással, rendszeres testmozgással, megfelelő pihenéssel és hidratálással, amiért cserébe nyugodtabb izmokkal és nagy mozgási szabadsággal ajándékoz meg az élet.
Fésüs Veronika, főszerkesztő írása