Első bejelentkezéskor egyre több új vendég érdeklődik arról, hogy az általam használt termékek vegánok-e. Bevallom: az első néhány és váratlan kérdés során magamnak is körbe kellett járnom a témát, hogy mit is jelent ez.
Szakmai életem első percétől törekszem arra, hogy elsősorban természetes anyagokkal dolgozzak, legyen szó kézi-, vagy gépi hatóanyagbevitelről. Állatbarátként pedig egyértelmű, hogy kerülöm az állatokon tesztelt termékeket. Ezt az információt általában fel is tüntetik a termékek dobozain, vagy az információk elérhetőek a cégek honlapján is. Ám ez teljesen más terület, mint a vegán, bőrápoló termékek kérdései.
Mit jelent a vegán termék? A vegán termék azt jelenti, hogy nem állati eredetű, illetve nem állat által előállított alapanyagokból épül föl.
Áttekintve az elmúlt körülbelül egy évtized természetes kozmetikai trendjét eszembe jutott a kecsketejes szappanok garmadája, melyeket ekcémás bőrre ajánlottak. Nemrég még elképzelhetetlen volt arckrémünk kollagén nélkül, mely bőrünk rugalmasságát hivatott fokozni. De számos házi praktikát leíró női magazinban találhatunk otthon elkészíthető természetes arcpakolást, mely mézet tartalmaz s a leírás szerint csodákra képes. A csiganyálat tartalmazó, ránctalanító, csodákat ígérő készítményekről már nem is beszélve.
Kozmetika vs. táplálkozási trend
Azt gondolom, hogy a vegán szemlélet megjelenésére vonatkozó igény, és az ilyen termékek megjelenése talán nem elsősorban a kozmetika iparágából, hanem az aktuális táplálkozási trendekből ered.
A vegán étrendet követők száma soha nem látott mérteket öltött. Ezek egy része meggyőződésből, más részük pedig megfelelve az aktuális divatnak követi ezt a szemléletet, és használ fel növényi eredetű anyagokat. A vegán kozmetikumok elsősorban az ő igényüket elégítik ki.
A gyártók és a forgalmazók felvéve a kor igényeivel a lépést ma már vagy a termék tégelyén, vagy honlapjukon külön kategóriába sorolva jelenítik meg ezeket a termékeket, lehetőséget adva a választásra. A magam részéről – tiszteletben tartva vendégeim döntéseit – figyelembe veszem az ilyen jellegű kéréseket, igényeket.
Pápai Juci aroma- és bőrterapeuta írása
https://vitalmagazin.hu/borapolasi-rutin-mi-a-teendo-reggel-este/