A mai rohanó világban már sok családnak nem jut ideje a közös étkezésekre, hiszen általában minden családtagnak sok a dolga: szakkörök, edzések, tanulás, munka, házimunka… Szakértők szerint viszont megéri legalább egy közös étkezés összeszervezésébe időt fektetni. Mutatunk pár érvet emellett:
Ha együtt eszik a család, az fejleszti a gyerekek étkezési szokásait
A közös étkezés már a kezdetektől fontos. Ha már kicsi koruktól kezdve megmutatod gyermekeidnek, hogyan kell szépen, nyugodtan az asztalnál ülni és tányérból, evőeszközzel enni, nem lesz gond velük később, ha közösségbe mennek, legyen az akár a bölcsi, ovi vagy egy étterem.
Mutass jó példát, egyetek egészségesen
Kutatások kimutatták, hogy azok tinédzserek, és felnőttek, akik már kiskoruktól kezdve együtt és egészségesen étkeztek a családjukkal, kevésbé hajlamosak az elhízásra. Ha gyermekeitek látják, hogy a zöldségek, gyümölcsök, halak nem hiányoznak a családi étkezésből, ők is szívesebben választják későbbi életük során az egészséges táplálék alternatívákat.

Kevesebb az esélye, hogy válogatós lesz a gyerek
Ha a gyerekek azt látják szüleiktől, hogy az ételt válogatás nélkül, jóízűen elfogyasztják, nagyobb eséllyel több mindent hajlandóak lesznek megenni vagy legalább megkóstolni. Próbáld ki, hogy csak egyfélét főzöl, és nem kínálsz föl nekik több alternatívát. Bíztasd őket a nem kívánt étel elfogyasztására (akár azzal, hogy velük együtt eszel az ételből egy-egy falatot), de ne legyél velük túl erőszakos.
Összehozza a családot
Csinálj meghitt, vidám hangulatot a családi vacsorákhoz. Ha a gyerekek nem akarják megenni az ételt, ne a kiabálj velük, hiszen ez a következő étkezésnél rossz emlékként köszönhet vissza nekik, és emiatt talán még nehezebb lesz az asztalhoz ültetni őket. Igyekezz megteremteni a nyugodt légkört, ahol a család megbeszélheti a nap történéseit. Kapcsoljátok ki a tévét, rakjátok félre a telefonokat és figyeljetek csak egymásra.
Forrás: motherbabychild.com