Mennyiben befolyásolja a faggyútermelés, hogy bőrünk ragyog-e egy kiadós alvás után vagy egy nappal később zsírossá válik.
A faggyút a bőr azért állítja elő, hogy az hidratált és egészséges maradjon. Összeállításunk középpontjában a faggyú áll.
Egyfajta zsír, melyet a faggyúmirigyek termelnek. A faggyúmirigyek a bőrben találhatók, és ezek felelnek a bőr egészégéért és hidratáltságáért. A faggyú lipidekből, viaszból és zsírból áll.
A termelt faggyú mennyisége folyamatosan változik az életünk során. Legmagasabb szintjét a pubertás évek alatt tapasztalhatjuk, és ahogy öregszünk, egyre csökken a termelődése.
A test faggyútermelése a bőr egészségéről számos módon gondoskodik. Elsősorban egy fontos védőréteget képez a bőrön. A faggyú segít megtartani a bőr rugalmasságát és puhaságát is azáltal, hogy hidratáltan tartja.
Amikor a faggyúmirigyek túlműködnek, elzárhatják a pórusokat és pattanásokat okozhatnak. Ha zsíros a bőröd, valószínűleg hajlamosabb vagy a pattanásos bőrre. Ennek az az oka, hogy a faggyútöbblet keveredik az elhalt hámsejtekkel és baktériumokkal, ami elzárja a pórusokat és a pattanások kialakulásához vezet.
Ha azt tapasztalatod, neked is túlzott faggyútermelésed van, akkor se ess kétségbe, mert lehet kontrollálni! Először is fontos, hogy naponta kétszer tisztítsd meg az arcbőrödet, például a FOREO új arctisztítójával. A LUNA 4 eltávolítja a faggyú-, és smink maradványok akár 99%-át. Igyekezz elkerülni az erős tisztítókat, melyek elvonhatják a bőr természetes zsírtartalmát, mivel ez éppen, hogy növelheti a faggyútermelést a bőrben.
A bőrünk állapota a testi és lelki egészségét tükrözi, ezért fontos, hogy amennyire csak lehet, óvd. Azonban, ha a természetes védelmi vonalra nem fordítasz elég figyelmet, akkor sokkal nagyobb problémákkal kell majd szembenézni a jövőben. A tudatos bőrápolással nem eshetsz túlzásba, csak óvd azt, ami magától is jól működik, hogy egy életen át elkísérjen téged!