Az aknéval való küzdelem nem csak a kamaszok problémája: sokan felnőttként is szenvednek a makacs pattanásoktól. Bár a hormonális változások és a genetikai hajlam gyakori okok, a nem megfelelő bőrápolás tovább ronthat a helyzeten. A FOREO szakértőinek segítségével most megmutatjuk, mely összetevőket érdemes elkerülni, ha tiszta arcbőrről álmodozol.
Milyen összetevők károsíthatják az aknés bőrt?
Alkohol – Az alkoholtartalmú termékek rövid távon “zsírtalanítják” a bőrt, de ez csak átmeneti megoldás. Az alkohol erőteljesen kiszárítja a bőrt, amit az fokozott faggyútermeléssel kompenzál – ez pedig hozzájárul további pattanások kialakulásához.
Mesterséges illatanyagok és parfümök – Ezek az összetevők gyakran irritálják az érzékeny bőrt, különösen, ha az már eleve gyulladásos állapotban van. Ha mindenképp illatosított terméket választanál, mindig ellenőrizd, hogy a benne lévő parfüm természetes forrásból származik-e.
Nehéz, pórusokat eltömítő olajok – A kókuszolaj, a kakaóvaj és a sheavaj táplálja a száraz bőrt, de aknés bőr esetén érdemes kerülni, hiszen ezek az összetevők eltömíthetik a pórusokat, ami komedók és újabb pattanások kialakulásához vezethet. A hidratáló krémek szintén népszerű alapanyaga a lanolin, de zsíros és aknés bőr esetén szintén érdemes elkerülni, mert ez az összetevő is eltömítheti a pórusokat.
Nehéz szilikonok – Ezek az anyagok gyakran megtalálhatók alapozókban és sminktermékekben, mivel sima textúrát kölcsönöznek a bőrnek.
Fizikai arcradírok – Az erőteljesen tisztító arcradírok mikrosérüléseket okoznak a bőrön, arról nem is beszélve, hogy lassítják a bőr természetes gyógyulási folyamatait, ami gyulladáshoz vezethet.
Hogyan ápold aknés bőröd?
Egy jól felépített bőrápolási rituálé segíthet csökkenteni kordában tartani az aknét és javítani a bőr általános egészségét. A FOREO szakértői által továbbgondolt svéd bőrápolási rutin alapja a gyengéd tisztítás egy szulfátmentes arclemosóval – ehhez bevetheted a LUNA 4 arctisztító szupererejét -, az alapos hidratálás (igen, zsíros, aknéra hajlamos bőr esetén is), valamint célzott kezelés olyan hatóanyagokkal, mint például a niacinamid, amely gyulladáscsökkentő és szabályozza a faggyútermelést, vagy az antibakteriális hatású benzoil-peroxid.