Az ápolt kezet és körmöket időtlen idők óta az igényes megjelenés nélkülözhetetlen részeként tartják számon. A manikűr története egészen az ókorig nyúlik vissza.
Már a fáraók is használtak különböző manikűr technikákat, úgy mint a hennával és különböző növényi kivonatokkal való festés, vagy körömpótlás, illetve hosszabbítás például csont segítségével. A körmök formázására különféle vágóeszközöket használtak vagy durva felületen csiszolták. Ezek a technikák sokszor fájdalommal jártak, ám a szép, ápolt, színes körmöket viselők fontos embernek számítottak.
Körmünk egészségéhez a kollagén is hozzájárul, melyről ide kattintva olvashatsz.
Mire figyeljünk oda?
A manikűr kíméletes módszere a divat fővárosából, Párizsból ered, ahol már krémeket, reszelőket, folyékony körömlakkokat alkalmaztak. A manikűrözés mára már a mindennapjaink kellemes részévé vált, azonban néhány fontos dologra mindenképpen érdemes figyelnünk:
- Ha szoláriumba járunk, körmünk megóvására használjunk fizikai UV védelmet (fedjük le a kezünket, csuklónkat), hiszen az UV hatására körmünk színe megváltozhat.
- Manikűrözés, körömlakkozás közben ne viseljünk kontaktlencsét. A puha lencsék felszívják a levegőben található gőzőket, melyek károsíthatják a szem felszínét.
- Ne engedjük, hogy a manikűrös reszelővel távolítsa el a korábbi géllakkot a körmünkről, hiszen ettől a körmünk érzékennyé és törékennyé válik. Ragaszkodjunk az oldóanyag használatához.
- Körömfestés közben ne együnk, igyunk. Az élelmiszerek felszívhatják a levegőből a méreganyagokat, amelyek így bejuthatnak az emésztőrendszerbe.
- Körömlakkozás közben, illetve a száradási idő alatt ne dohányozzunk. A körömlakkok gyúlékony anyagok, nyílt láng használata nem javasolt toxikus gázok jelenlétében.
- Válasszunk olyan szalont, ahol odafigyelnek a higiéniára. A használt berendezések és termékek bakteriális fertőzést okozhatnak, ha nem tisztítják és sterilizálják őket megfelelően.
- Akár magunknak festjük a körmünket, akár manikűröshöz megyünk, körömlakkozáskor mindig fontos a szellőztetés.
Amennyiben szalonban szeretnénk szépülni, fontos a megfelelő szakember kiválasztása, aki megfelelő gondossággal végzi munkáját és odafigyel arra, hogy ne okozzon kárt, sérülést bőrünkben és körmeinkben.
Károlyfi Edit szépségtréner írása