A Foody termékek nagyszerűsége és népszerűsége abban rejlik, hogy az egész család, megalkuvások nélkül talál magának ropogtatnivalót.
A Foody termékcsalád tulajdonosaival beszélgetek, Szabó Szabinával és Nagygellér Attilával, akik 2000 óta működtetik vállalkozásukat, amely immár saját gyártású termékekkel örvendezteti meg a fogyasztóikat.
A Foody termékek roppanósak, zamatosak, ellenállhatatlanok, glutén- és laktózmentes finomságok. Hogy mutatnád be a Foodyt azoknak az olvasóknak, akik még nem hallottak a termékeitekről?
Attila: A kezdetekor a Foody termékek csak konvencionálisak voltak, amellyel a nagy többségnek tudtunk nassolási élményt nyújtani. Ezeket a termékeket, a fogyasztók piros Foody logóról tudják megismerni. Ide tartoznak a burgonyachipsek, sticksek, flipsek, krékerek perecek és az Arany kétszersültünk. Szeptembertől bevezetésre kerül Ricsi, vagyis a Foody rizschips. Tapasztaltuk azonban, hogy a fogyasztók megszokott ízek mellett igénylik az újdonságokat, a különleges összetevőket és vannak sokan, akik allergia vagy ételintolerancia miatt kimaradnak az élményből. Emiatt a 2019-től üzemünkben kizártunk minden allergént, egyedül a földimogyorót hagytuk meg, mivel ez az egyik kedvencünk, a földimogyorós flips összetevője. A vegán, gluténmentes, laktózmentes és szójamentes termékek a Foody Free család tagjai és zöld színű Foody logóval különböztetjük meg őket.
A vegán életmód egyre nagyobb teret hódít Magyarországon. Sok kritika éri a vegán életvitelt, Ti mégis gondoltatok rájuk is. A Free chips termékeiteket bátran fogyaszthatják. Mesélnél ezekről a finomságokról, hogy miért érdemes elcsábulni rájuk?
Szabina: A Foody Free termékcsalád tagjai innovatívak, mindegyikük alternatív lisztből készült. Tehát mindamellett, hogy vegán termékek, nagyszerű tulajdonságuk hogy laktóz-, glutén-, és szójamentes élelmiszerek. Szeretünk kísérletezni, annyi kiaknázatlan lehetőség rejlik a természetben! Régen nagyanyáink ismerték a titkokat, rendszeresen használták ezeket az alapanyagokat. Nem is gondolnánk arra, hogy például céklából mennyire klassz chipset lehet készíteni. Vagy hogy használjunk csicseriborsót, rozmaringot sütőipari termékekben.
Arra köteleztük el magunkat, hogy egészséges, ízletes és finom nassolnivalókat készítsünk minden chipsrajongó számára.
Örömmel látom és tapasztalom, hogy egyre több embernek és cégnek fontos a környezetvédelem, köztük szerepel a Foody Product Kft. is. A zero waste ma már nem csupán fogalom, hanem egy etikusságra, gazdaságosságra és hatékonyságra törekvő mozgalommá nőtte ki magát. Ti hogy képviselitek a fenntarthatóság szellemiségét?
Attila: Régóta foglalkoztat bennünket a fenntarthatóság kérdése úgy, mint családot, és mint cégvezetőket. A háztartásban a legtöbb szemét a késztermékek csomagolásából adódik. Szerencsére a szelektív hulladék gyűjtés már megoldott és ebből adódóan az összes termékünk csomagolásának újrahasznosítás megvalósulhat. Azonban úgy gondoltuk, hogy ennél többet is tehetünk és a mikor tavaly a városunkban megnyílt csomagolásmentes bolt megkeresett bennünket, azonnal igent mondunk a felkérésre. Ma már büszkén mondhatjuk, hogy az ország összes csomagolásmentes boltjába szállítjuk az ömlesztett termékeinket és a héten beérkezett az első svájci megrendelésünk is.
Nő, anya, feleség és üzletasszony vagy. Bizonyára fontos számodra és a családod számára az egészség. Hogy sikerül összeegyeztetned a cégvezetést a családi tűzhely őrzésével? Illetve mit teszel azért, hogy még hosszú ideig megőrizd a saját és családod egészségét?
Szabina: Hát a kérdés rátapintott arra, ami nap, mint nap kihívások elé állít engem. Napjainkban a nőknek több fronton is helyt kell állniuk. Három gyönyörű szép lányunk van, akik a legfontosabbak számunkra, így elsősorban családanyának érzem magam. Lassacskán ők is elindulnak a nagybetűs életbe, szükségünk van egymásra. Mindig úgy alakítom az időbeosztásomat, hogy lehetőleg minél több minőségi időt töltsünk egymással. Fontos nekik a véleményünk és mi is sokszor kikérjük a véleményünket egy-egy családot érintő döntés előtt. A céget férjemmel, Attilával közösen vezetjük, így a fontosabb menedzsment döntések, sokszor egy-egy pohár bor és finom vacsora mellett születnek. De ahhoz, hogy mindez működjön, szükséges az énidőm: tudatosan figyelek a testemre és a lelki békémre. Előfordul, hogy akár a Káli medencéig elmegyek egy-egy léböjtkúrával egybekötött meditációra, hogy aztán újra feltöltődve ismét jöhessenek az újabb kihívások.
Egy jó nap íze. Ez a szlogenetek. Létrehoztátok a Foody Gasztroblogot, ahol segíttek a hétköznapi főzésben. A bloggal kit szólítotok meg elsősorban, és milyen lehetőségeket kínáltok számukra?
Szabina: Termékeinket azzal a céllal tervezzük és gyártjuk, hogy egy jó gasztroélményt nyújtsunk a fogyasztónak, amellyel az egész napját feldobjuk.
Szeretnénk megváltoztatni a chipsről alkotott felfogást. Sokoldalú ételről van szó, amellyel panírozni is lehet, vagy akár mártogatós mellé feltétnek is tálalhatjuk. Gluténérzékeny fogyasztóink speciális étrendet kell, hogy kövessenek, amelyben sokszor szükségük van receptötletekre ahhoz, hogy biztonságosan, de változatosan tudjanak étkezni. Ebben a hétköznapi problémában szeretnénk segíteni nekik azzal, hogy vegánchips fogyasztóinkkal együtt állítunk össze egy kis szakácskönyvet, amelyet aztán e-book formájában le is tudnak majd tölteni az érdeklődők.
Az interjút készítette: Fésűs Veronika főszerkesztő, sportfejlesztési mentor
Fotó: Fekete-Pálfi Adrienn