Ha aktívan jógázol, akkor sok időt töltesz a jógaszőnyegeden. De milyen gyakran tisztítod meg?
Amikor a gyakorlatok befejezése után feltekered a szőnyeget, az összes baktériumot, szennyeződést felszeded, és mindent, ami a padló alatt van. Ha legközelebb kinyitod a szőnyeged, ugyanazon a felületen kell gyakorolnod.
Laboratóriumi vizsgálatok során kiderült, hogy a jógaszőnyegek felületén megtalálható a staphylococcus, (ez egy gombafajta), emellett ürüléket, allergéneket és baktériumok millióit találták, hogy csak néhányat említsünk.
Minden használat után tisztítsd meg a jógaszőnyeget!
Vásárolhatsz jógaszőnyeg tisztító spray-ket, vagy készíthetsz saját jógaszőnyeg tisztítót otthon néhány egyszerű és olcsó alapanyaggal.
A szükséges kellékek:
- Kis szórófejes palack (kb. 0,5-1 dl)
- Desztillált vagy forrásvíz (3/4 permetező palack)
- 2 csepp teafa illóolaj
- 1 csepp levendula illóolaj
Opcionális: varázs mogyoró vagy ecet (töltsd fel ¼-ig a permetező palackot)
Jógaszőnyeg tisztító spray két egyszerű illóolajjal
- teafa
- és levendula.
A teafa illóolaja antibakteriális és gombaellenes. A levendula illóolaj antibakteriális olaj, pihentető és nyugtató illat, enyhíti a feszültséget és kiválóan alkalmas a jóga utáni lazításra.
Adhatsz hozzá még több levendulát, vagy kipróbálhatsz más illóolajokat is, amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet. Például, ha nem vagy a teafaolaj rajongója, akkor helyettesítheted egy másik antibakteriális olajjal, például citromfű, eukaliptusz vagy borsmenta.
Más megközelítés
Nehezen tisztítható szőnyegek esetében a palack 1/4-ét megtöltheted varázsmogyoró olajjal vagy ecettel, majd a palackban fennmaradó helyet töltsd fel vízzel. Rázd össze, permetezd be a jógaszőnyeget, ezután töröld át nedves ruhával. Ismételd meg a másik oldalán is, hagyd megszáradni a szőnyeget (kb. 5-10 perc), ezután feltekerheted.
Ismételd meg ezt a folyamatot minden alkalommal, amikor a jógaszőnyeget használod.