A járvány negyedik hulláma éppen akkor erősödik, amikor beindul az év végi ajándékbeszerzési roham. De hogyan lehet a pandémia kellős közepén biztonságban vásárolni? Erről a Mammut és az Arena Mall idén is gondoskodik, hiszen mindkét bevásárlóközpont ebben az évben újra megkapta a nemzetközi Covid-megfelelőségi Tanúsítványt. További tippjeink pedig abban segítenek, hogy a bevásárlás még biztonságosabb legyen.
A Mammut és az Arena Mall tavaly, Magyarországon legelsőként nyerte el a Safe Asset Group svéd szakmai szervezet biztonságos kereskedelmi létesítményeknek odaítélt Covid-megfelelőségi Tanúsítványát. Az elismerés azt igazolja, hogy mindkét budapesti bevásárlóközpont a nemzetközi sztenderdek szerint is felkészült a koronavírus járvány kockázatainak kezelésére.
A két népszerű bevásárlóközpont számára most egyértelmű volt, hogy ebben az évben ismét elindítja a többlépcsős minősítési eljárást, hogy ezáltal vásárlói számára folyamatosan a lehető legbiztonságosabb környezetet teremtse meg, különösen az ünnepek előtti forgalmas időszakban. A minősítés szigorú ellenőrzési szempontjainak a Mammut és az Arena Mall az eltelt egy év után újra megfelelt, és 2022 végéig ismét megkapta a nemzetközi Covid-megfelelőségi Tanúsítványt. Így az elkövetkező időszakban a fővárosban a pesti és a budai oldalon is találunk olyan áruházat, amelyekben a jelenlegi helyzetben is biztonságban vásárolhatunk és készülhetünk az év végi ünnepekre.
Fókuszban a vásárlók biztonsága
A koronavírus járvány elleni küzdelem jegyében a Mammut és az Arena Mall bevásárlóközpontokban, összhangban Magyarország Kormányának intézkedéseivel, az alábbi biztonsági szabályok vannak érvényben:
- A maszkviselés a bevásárlóközpontok egész területén kötelező, a vásárlók több üzletben és maszkértékesítő ponton is beszerezhetnek maszkokat.
- Kézfertőtlenítők elérhetők az épületek forgalmasabb pontjain, ezeket rendszeresen utántöltik.
- A látogatók által kiemelten használt területeken naponta legalább háromszor, szükség esetén azonnali fertőtlenítő takarítást végeznek.
- A látogatók által gyakran érintett felületeket (kilincsek, felvonógombok, korlátok, csaptelepek, mozgólépcsők gumikorlátai stb.) fokozott gyakorisággal fertőtlenítik.
- A rendszeres fertőtlenítés szigorú osztályozási rendszer szerint, több fázisból épül fel: előzetes tisztítás, fertőtlenítő takarítás, záró fertőtlenítés.
- Az épületeket rendszeresen és a szokásosnál gyakrabban átszellőztetik.
- A megfelelő távolságtartás és a biztonságos vásárlói környezet megteremtéséért a bevásárlóközpontok a területükön üzemelő üzletek felé részletes ajánlásokat dolgoztak ki, melyek betartásában a bérlők aktív közreműködését kérik.
- A bejáratoknál és az információs pultoknál kihelyezett tájékoztató anyagokon folyamatosan tájékoztatják a látogatókat a biztonságos vásárlással kapcsolatos tudnivalókról.
5+1 tipp a biztonságos karácsonyi ajándékvásárláshoz
A nagy bevásárlási lázban és rohanásban tartsuk szem előtt, hogy mi is tehetünk azért, hogy a karácsonyi felkészülés biztonságosabb legyen. Egy kis odafigyeléssel és előre tervezéssel ugyanis sokat tehetünk a magunk és mások egészségéért.
- Keressünk megfelelő időszakot! Válasszuk ki azt a napot és napszakot, amikor várhatóan kevesebben vannak az adott áruházban, és ha tehetjük, menjünk ekkor vásárolni. Nemcsak kényelmesebb, de biztonságosabb is lesz így a shopping.
- Gondoljuk át, mit szeretnénk venni! Írjuk össze, kinek milyen ajándékot szeretnénk adni, milyen alapanyagok kellenek az ünnepi menühöz, mire van otthon szükségünk. Ezeket sűrítsük bele minél kevesebb alkalomba, hogy egy-egy lemaradt darabért ne kelljen még egyszer visszamenni.
- Minél kevesebbet érintkezzünk másokkal! Az érintkezések számának csökkentése érdekében az üzlettérben igyekezzünk távolságot tartani a többi vevőtől. A pénztárnál való várakozáskor is hagyjunk legalább 1,5 méteres távolságot a többi vásárlótól, és lehetőleg fizessünk bankkártyával, mobiltelefonnal.
- Maszk és kézfertőtlenítő: ne maradjon otthon! Nincs annál bosszantóbb, ha elszakad vagy elvész a maszkunk, ezért jó, ha több is lapul a táskában. Ám ha mégsem lennénk ennyire előrelátóak, akkor sincs baj, mivel a nemzetközi Covid-megfelelőségi Tanúsítvánnyal rendelkező bevásárlóközpontokban több helyen is árulnak maszkokat. Sőt, ha a kézfertőtlenítő maradt otthon, akkor se essünk kétségbe: az épület több pontján találunk ingyenes kézfertőtlenítőket, és az üzletekben is szinte mindenhol van lehetőség fertőtlenítésre.
- Lazítsunk egy kicsit! Éhesen és szomjasan nem jó vásárolni. Könnyen dekoncetrálttá, idegessé válhatunk, sőt akár rosszul is lehetünk, ha nem eszünk, iszunk időben. A Mammut és Arena Mall éttermei kiemelten figyelnek a higiéniára, a felületeket gyakran tisztítják, fertőtlenítik, így biztonságban étkezhetünk és pihenhetünk itt is az ünnepi bevásárlás közben.
+1. Tájékozódjunk! Mielőtt elindulnánk a karácsonyi bevásárló körútra, nézzünk utána, milyen járványügyi intézkedések vannak érvényben az adott áruházban. Érdemes olyan bevásárlóközpontot választani a karácsonyi beszerző túrához, amely nagy hangsúlyt fektet a Covid-biztonságra és erről megbízható tanúsítvánnyal is rendelkezik.