Több ezer résztvevő látogat el hétvégén a Tisza-tó partjára, az ország egyik legegyedibb fesztiváljára a Tisza-tavi fesztivál, Opera of thenature-re. 380 művész kápráztatja el a résztvevőket, miközben 135 hangszer csendül fel és összesen több mint 45 000 km megtételére készülnek a résztvevők a hosszúhétvégén. Debreczeni Ildikó, a fesztivál főszervezője kulisszatitkokat árult el a fesztiválról.
Csütörtökön indul útnak az idei Tisza-tavi Fesztivál, Opera of theNature, amire idén több ezer emberre számítanak a szervezők és az előadóművészek. Az első napra 1500 kíváncsi embert várnak a családi piknikre, közös jógára és a gasztronómiai csúcsélvezetek befogadására.
A fesztivál második napja szintén csaknem 2000 embert mozgat meg hiszen az Experidance, Miklósa Erika és Molnár Levente közös, teljesen egyedi előadása hatalmas sikernek ígérkezik. Részt vesz még az esti showban a Miskolci Nemzeti Színház Zenekara, ami kiegészül a Szolnoki Bartók Béla Kamarakórussal. A fesztivál ideje alatt egyébként 135 hangszeren játszanak majd az előadók és a hegedűszóval találkozhatnak leggyakrabban a kultúra szerelmesei. Több mint 380 művész gondoskodik az egész fesztivál hangulatáról, akik vagy hangszereiket szólaltatják meg, vagy lenyűgöző hangú opera, jazz vagy népdal énekesek, rajtuk kívül számos táncos is részt vesz a koncerteken, előadásokon.
A harmadik nap főszerepe a sport, így a résztvevők biciklire pattannak és egyik helyszínről a másikra kerekezve kerülik meg a teljes tavat. Összesen csaknem 37 000 kilométert tesznek majd meg a résztvevők, ami hihetetlen távolság, hiszen csaknem az egyenlítő 40 000 kilométeres hosszával vetekszik – hívta fel a figyelmünket Debreczeni Ildikó.
Vasárnap, zárásként hajókra cserélik majd a bicikliket és úgy folytatják a kilométerek gyűjtését a résztvevők. 20 hajóban összesen több száz ember utazik majd, hogy újabb koncerteken vegyenek részt és ezen a napon is közelebb kerüljenek a kultúrához, természethez, sporthoz.
A fesztivál célja persze nem csak a kultúra művelése, hagyományőrzés és a természetre, sportra vagy a gasztronómiára felhívni a figyelmet, hanem a közös élmények megszerzése, felhívni a figyelmet a közösség erejére. Debreczeni Ildikó szerint a fesztivál pont attól egyedi, hogy a közösség ereje teszi hatványozottan nagy élménnyé minden percét és érhetnek el egyre és egyre sikeresebb fesztiválokat. „Néhány éve még elérhetetlennek tűnt, hogy ennyi embert szólítsunk meg a fesztivállal, ma már ez egy valóra vált álom számomra” – mondta a főszervező, aki saját ötletéből indulva egy maroknyi baráttal kezdte a fesztivál megvalósítását.