Amikor rendszeressé válik életedben a futás, felmerül az igény, hogy aktivitásod pontosan mérni tudd. Mit is jelent ez? A Vital Magazin december-januári számában néhány tippet adunk neked, hogyan követheted nyomon a fejlődést.
MIÉRT JÓ ÓRÁVAL FUTNI?
Ahhoz, hogy hatékonyabb legyen az edzésed és fejlődni is tudj, érdemes tudnod, hány kilométert, milyen tempóval tudsz megtenni. A futóknak tervezett sportórák alaptudása jelenleg a távolság- és tempó-, illetve sebességmérés, amelyet természetesen minden márka GPS alapon számol. Minden órában van beépített GPS, az elemek helyett tölthető akkumulátorok. Minden órának van üzemideje, amely egy feltöltésre vonatkozik a GPS használata mellett.
A PULZUS IS FONTOS ADAT
A pulzus mérésére két opció létezik. A jelenleg forgalomban lévő órák mindegyike úgynevezett csuklós pulzusmérést használ. Ez a fajta mérés elég pontatlan, így aki úgynevezett pulzuskontontrollal fut, annak érdemes beruháznia egy pulzusmérő mellkaspántra, amely EKG-pontosan mér – mondta el a Vital Magazinnak Vinczeffy Zsolt „Zerge”, a Zergesport Kft. Sportóra- és GPS-szaküzlet tulajdonosa.
ADATFELHŐK
Korábban az edzéseket papíron vagy offline programokban tárolták. Ezt a felhős (cloud) adattárolás váltotta le. Itt mindenkinek van egy saját fiókja, ahol látható, elemezhető naptár szerint is az összes edzése és edzésterve. A felhős tárolás előnye, hogy számítógépről és okostelefonról is visszanézhető, illetve az edzések letölthetőek kábelen vagy Bluetooth-on keresztül.
POLAR
A Polar 1977 óta van jelen a sport és a tudatos edzés világában. A finn cég elsőként használta a pulzusmérés funkciót sport közben. A Polar mindenkor a pulzusalapú edzéseiről volt híres, és jelenleg ehhez az alaphoz nyúlnak vissza az új Vantage sorozattal.
Polar M200
Ezt az órát kezdő és újrakezdő sportolók részére ajánljuk – magyarázta Kozák-Ignáth Éva, a POLAR Hungary marketingvezetője. Az óra beépített GPS-szel és csuklós optikai pulzusmérővel rendelkezik. Az óraszíj egy mozdulattal cserélhető, mindig harmonizálva a sportoló megjelenésével. Kétsoros kijelzője egy időben két információt képes mutatni. Kétgombos menürendszere könnyű kezelhetőséget biztosít minden felhasználó számára. A készülék üzemideje 6 óra.
Polar Vantage M
A Polar első triatlonos órája, de multisportra is lehet használni. Üzemideje 30 óra, ami szinte egyedülálló. Edzéstervezése, elemzései figyelembe veszik a terheléseket. Beépített GPS található benne, és a Polar legújabb precíziós pulzusmérője, amely csuklóról is nagy pontossággal mér. Igen jó ár-érték arányú óra.
Polar Vantage V
A Vantage „nagytestvére”. A V-széria professzionális multisport óra, amely 40 óra üzemidővel rendelkezik a legsűrűbb mintavételezés mellett. Ebben a modellben alkalmazza először a gyártó a világon egyedülálló, legújabb teljesítménymérő rendszerét. Profi sportolóknak, 10 óra/hét feletti edzésterhelésnél ajánlott.
Polar M430
Jól használható sportóra, edzésterv-funkciókkal bővítve. Nyomógombos verzió 8 óra üzemidővel, klasszikus Polar menürendszerrel és gombkiosztással.
A cikk a Vital Magazin december-januári számában jelent meg. Ha szeretnétek hasonlóan érdekes írásokat olvasni, ide kattintva rendelhetitek meg az újságot.