Sokan a pedikűrhöz társítják a lábujjelválasztók használatát, ám sok futó kezdte el az edzés utáni rutinjába beilleszteni ezt az egyszerű kis eszközt. Mire használják és miért?
A lábujjelválasztók általában szilikonból készülnek, amik segíthetnek a lábujjak regenerációjában és esztétikusságában, illetve erősítheti is azokat.
A futók lábát megviselik az edzések
A sérülések megelőzése érdekében óriási erőfeszítést kell tenni azért, hogy esztétikusak maradjanak a lábaid. Télen különösen nehéz stabilan és magabiztosan futni, hiszen a talaj csúszós, így a mozgás és a gyorsulás olyan futási sérüléseket okozhat, amelyek a melegebb hónapokban nem fordulnak elő.
Rendkívül fontos, hogy a téli karbantartáshoz tölts el extra időt jeges körülmények között, hogy fenntartsd a futó egészségedet.
A lábujjelválasztó, mint rehabilitációs program
A lábujjelválasztók valóban segíthetnek a futóknak, különösen azoknak, akik folyamatosan lábsérülésektől szenvednek. Az elválasztók edzés utáni rehabilitációs program részeként is használhatók. Hasznosak lehetnek olyan körülmények között, amikor talpközépi- vagy lábfej fájdalmad van. Használata során a lábujj degeneratív változása esetén sokan tapasztaltak megkönnyebbülést. Jómagam heti rendszerességgel használom, hiszen a hosszútávok rendkívül igénybe veszik a lábaimat. Személyes tapasztalatom, hogy a lábfejem és a talpaim egy félórás használat után gyorsabban regenerálódnak, és valóban frissítő érzést nyújt.
Természetesen nem mindenkinek lehet kényelmes ez a módszer, hiszen a lábujjak közötti távolság elég intenzív, feszülő érzést kelt, ezért kissé kényelmetlenül érezheted magad. Ebben az esetben használd néhány percig minden este, fokozatosan növelve az időt 20-30 percre. Emlékeztetlek arra, hogy bár hasznos lehet ez a módszer, de nem gyógyítja meg a láb sérüléseit. Ne felejtsd el, hogy nincs egyértelműen helyes vagy rossz módszer, és ha valamilyen sérüléstől szenvedsz, először mindig beszélj egy szakértővel, mielőtt egyedül kísérletezel a futásmódod megváltoztatásával.
Fésüs Veronika sportfejlesztési mentor írása