Amikor egy nő hirtelen új frizurára vált, gyakran arra gondolunk, hogy új pasi van a dologban. Lehet azonban más oka is, például az, ha testi- vagy akár lelki megújulásra vágyunk és egy frizuraváltással is nyomatékosítjuk egy új korszak kezdetét.
A hajfestés napjainkra már széleskörben elterjedt. Eredete egészen az ókorig nyúlik vissza. Különböző technikákkal növényi- vagy állati erdetű összetevőkből nyerték az első hajfestékeket. A kelták például mésztejből, a görögök hamuzsírből és sárga virágokból, az egyiptomiak állati vérből és zsíradékokból, valamint hennából és kamillából, míg a rómaiak ólom-acetátból készítettek hajszínezőket.
Emellett előszeretettel alkalmaztak bogyós gyümölcsöket, indigót, dióhéjat, sáfrányt, bort, citromlevet és tojást is a vágyott hajszín eléréséhez.
A festékeket férfiak is használták, leginkább szakálluk színezésére. A vikingek például szőkítették a szakállukat, míg a babilóniaiak feketére festették.
A hennával történő hajfesték hamar népszerűvé vált, és napjainkban is használatos, a természetes megoldásokat kedvelők körében elterjedt módszer. Nem roncsolja a hajszálakat, hiszen csak a szálak külsején tapad meg.
Kíméletes hajfesték: puha, selymes fényű, egészséges lesz tőle a haj. A korpásodást, fejbőrviszketést enyhíti. A henna a hajat –-eredeti színétől függően -– vörösre, indigóval keverve pedig a barna különböző árnyalatira, valamint feketére színezi. Eredménye nagyon tartós és az ősz hajszálakat is befesti, az eredeti hajszíneden világosítani azonban nem tudsz vele. Az allergiás reakció a henna esetében nagyon ritka. Előfordulhat, de nem jellemző. Festés előtt érdemes bőrpróbát végezni a bekevert pasztával az alkar belső oldalán, vagy a fül mögött.
A henna egy Afrikában, Dél-Ázsiában, valamint Észak-Ausztráliában őshonos cserje, mely ami akár 2-6 méterre is megnőhet. Apró, tölcsérszerű virága méz illatú. Színezőanyag tartalma a levél részében a legmagasabb. Színhatása tealevelekkel tovább fokozható.
Ahhoz, hogy hajunk puha, selymes és fényes legyen, gondoskodnunk kell a megfelelő ápolásról, akár hennával, akár más festékkel festjük. A hideg, szeles idő kiszáríthatja a hajunkat, melynek következtében a hajszálak tördezhetnek és gubancossá válhatnak.
Fontos, hogy kíméletes és ápoló összetevőkkel dúsított samponnal mossunk hajat, utána pedig mindenképpen használjunk balzsamot. Hetente legalább egyszer érdemes pakolást is alkalmaznunk, hogy megóvjuk hajszálaink egészségét.
Az alkalmankénti pakolások mellett, a hajvégápoló olajokat akár minden hajmosáskor használhatod, ezzel megelőzheted a töredezést. Szárításhoz, formázáshoz mindenképpen alkalmazz hővédő sprayt vagy krémet. Ha belsőleg is szeretnél tenni hajad védelme és szépsége érdekében, akkor szedj kollagén tartalmú étrendkiegészítőt. Rendszeres fogyasztásával sokat tehetsz hajad, körmöd és bőröd egészségéért és szépségéért.
Olvasd el digitálisan a Vital magazint, kattints!