Ha rendszeresen része volt életednek a mozgás, akkor eljön vagy már eljött bizony az a pont, amikor a futásban is megtalálod az örömöt. Sokan feladják, nem bírják, arra hivatkoznak, hogy szúr az oldaluk, elfárad a lábuk, hideg van és egyébként is! Szóval náluk még az a bizonyos pont nem jött el. Viszont, ha a futás a fizikai igénybe vétele ellenére feltölt, lelazít, boldogság hormont termelsz általa, akkor tegyél azért, hogy még inkább élvezetesebb legyen. Például azzal, hogy egy jó cipőt választasz.
Rengeteg múlik a futásod eredményességén, hogy milyen cipőben futsz. A futás nem az a soport, ahol tízezreket adsz ki egy bérletre, ahol drága felszereléseket kell venni: csak te kellesz és az út. No és a cipő a lábadra, amire jó, ha áldozol.

Nem az ár dönt
Nem kell bedőlni annak, hogy ha valami drága, akkor az a legjobb is. Legalább is futócipők tekintetében. Nem a színe miatt kell egy cipőt megvenni és ne is az döntsön, hogy, a legújabb modell.
Sarok magasság
Az ideális kezdő futócipőnél az elülső talprész és a sarokrész között is távolság 8-12 mm. Nem eredményes megfelelő futás élményt, ha ennék kisebb különbség van a két felület között.
Legyen nagyobb
A futócipőnél különösen fontos, hogy a talp kényelmesen ki tudjon terülni. Ezért az egy hüvelykujj tesztet, ami majdhogynem egy méretbeli különbség bártan kövessük.
Széles vs. keskeny
Ahogy belelépsz egy cipőbe, érzed egyből, hogy az széltében kényelmes-e vagy sem. Semmiképp ne válassz olyan cipőt, ami már az elején nem biztosít elég helyet a lábadnak.
Szánj a választásra időt
Ha a farmer kiválasztása hosszú perceket vesz igénybe, akkor a futócipődet legalább dupla annyi ideig teszteld. Vedd föl az ideálisnak tűnőt, legyél benne, járj benne, fuss benne egy-két kört. Rögzítsd, mint ahogy futásnál tennéd, viseld úgy, mint ahogy éles helyzetben, futás közben tennéd. Nem aggódj a hosszas válogatás miatt, ha egy igazi futó boltba mész cipőért, ott a szakemberek külön kérni is fogják, hogy próbáld összeszokni a cipővel.