A téli időszakban még az egyébként normál ápolást igénylő bőr is érzékenyebb, szárazabb lehet. Az arc bőrének ápolásához adunk most pár tippet, amelyek közül a legfontosabb, hogy ne csak a külső, hanem a belső hidratálásra is figyeljünk oda.
A bőr szerkezete az életkorral együtt változik. A serdülőkori hormonális változások hatására zsírosabbá váló bőr állapota idővel normalizálódik, majd az életkor előrehaladtával egyre inkább a bőr szárazsága okoz problémát. A téli időszakban a helyzetet nem csak a csípős, hideg levegő, de a fűtési szezonban alacsonyabb páratartalmú, száraz belső levegő is súlyosbíthatja. Emellett természetesen egyéni tulajdonságok is szerepet játszanak, a száraz, érzékeny bőr még nagyobb odafigyelést igényel.
Professzionális segítség
A száraz bőr egy bizonyos formában és mértékig természetes jelenség a téli időszakban. Megelőzésére a legalapvetőbb eszköz a bőrtípusnak megfelelő arcápoló készítmények, hidratáló krémek rendszeres használata. Az otthoni gyógymódok mellett érdemes szakszerű segítségét is kérni a kezeléshez. Mindenképp javasolt szakemberhez fordulnunk, ha az arcon a bőrszárazság foltokban jelentkezik, esetleg viszketéssel párosul, vagy a bőr hámlani kezd, feszül, berepedezik, a ráncok szabad szemmel is jól láthatóan elmélyülnek. A száraz bőr rendszeres ápolást igényel, melyben fontos szerepet töltenek be a különböző kozmetikai kezelések is. Segítségükkel tartós, hosszú távú hatást érhetünk el, a hatóanyagokat a bőr mélyebb rétegeibe is eljuttathatjuk.
A természet kincsei, személyre szabva
Száraz bőr kezelésére a készen beszerezhető krémek és maszkok mellett a tiszta növényi olajok kiváló antioxidánsok, flavonoidokban és vitaminokban gazdagok az ezekből előállított készítmények. Típustól függően fertőtlenítő, tápláló, sejtvédő, restrukturáló és gyulladáscsökkentő hatással rendelkeznek, könnyen bejutnak a bőrbe, természetesek. A rózsaolajos készítmények igazi delikátesznek számítanak a száraz bőrűek számára, de ezen kívül ajánlott illóolaj még a geránium, jázmin, kamilla, levendula, szantálfa, ylang-ylang is. A felhasználni kívánt illóolajokhoz virágvizeket, rügykivonatokat adva tovább növelheti a kozmetikus a kezelés eredményességét.
Gépi kezelésekkel a hidratált bőrért
Az egyes készítmények hatékonyságát gépi kezelésekkel, például ultrahang kezeléssel lehet tovább fokozni. Segítségével a kezelés során célzottan használt hatóanyagok, zsírban oldódó vitaminok, a bőr számára fontos zsírok a bőr mélyebb rétegeibe is képesek bejutni, és így hosszabb távú hatást is el lehet érni. Emellett az iontoforézis önmagában alkalmazva is gyors segítséget jelent a száraz bőr ellen, bőrfiatalító hatású és nyugtatja, tonizálja a gyulladásra hajlamos száraz bőrt.
Hidratálj!
Rengetegszer halljuk, hogy milyen fontos a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása, és bár épp télen vagyunk hajlamosak erről a leginkább megfeledkezni, a száraz bőr kezelésében nagyon fontos szerephez jut az, hogy mennyit és mit iszunk. Ha nincs elég víz testünkben, akkor a sejtek működéséhez a létfontosságú szervek a bőrünktől vonják el először a vizet, és a bőr sejtjei sem tudnak mit megkötni. Fogyasszunk legalább 2 liter szénsavmentes vizet, esetleg teát naponta, így minden szervünknek jut elég folyadék, és az anyagcsere is karban van tartva. Ne feledkezzünk meg a klasszikus téli lédús gyümölcsökről sem, mint amilyen a narancs és a mandarin, amelyek igen magas víztartalmúak és sok vitamint tartalmaznak.