Hajlamosak vagyunk megfeledkezni róla, hogy a pihe-puha, gyönyörű szőrréteg alatt kis barátainkat is bőr borítja, amely ugyanolyan érzékeny a káros UV-sugarakra
Máskor sétáljunk!
Figyeljünk rá, hogy a nyári aranyszabályt a sétáltatás és kinti játékidő esetében is betartsuk: délelőtt 11 és délután 4 óra közötti időszakban inkább kerüljük a szabadtéri játékokat és a nagy sétákat. Míg mi, emberek, az egész testfelületünkön képesek vagyunk izzadni, így pedig hőt leadni, legjobb barátaink csak mancsaik és az orruk területén, illetve lihegés által tudják ezt megtenni.
Hagyjuk bekapcsolva a légkondit!
Ha nekünk melegünk van, biztosak lehetünk benne, hogy szőrös kis barátunk is rosszul viseli a hőmérsékletet. Ha egy meleg napon órákra otthon hagyjuk kedvencünket, biztosítsunk neki elviselhető hőfokot például azzal, hogy bekapcsolva hagyjuk a légkondit vagy a ventilátort.
Hidratáltság
Az egyik legfontosabb tényező, amire mindig ügyelnünk kell, a megfelelő hidratáltság. Ahogy nekünk is nagyobb mennyiségű folyadékot kell fogyasztanunk nyáron, háziállatunknak is pontosan erre van szüksége egészsége megőrzéséhez.
Vízközeli óvintézkedések
A medencével rendelkező otthonok esetében nagyon fontos megtanítani kis barátunkat, mit kell tennie, ha véletlenül beleesne a vízbe. Mutassuk meg neki, és próbáljuk vele végig 5-10 alkalommal, hogyan tud kijutni a medencéből, hol találja a lépcsőt vagy emelkedőt, amin kimászhat. Ezzel már nagyban csökkentjük a fulladás kockázatát egy esetleges balesetnél. Természetes vizek közelében mindig figyeljünk oda a különböző veszélyforrásokra: tavak körül például sok lehet a lápos, süllyedő, iszapos terület,és ha egy ilyenben egyszer bekeveredik, csak segítséggel tud kimászni a kutya. Folyóknál pedig az erős sodrás okozhat problémát.
Forrás: activebeauty.hu