A tél közepét tapossuk, így nem ritka, hogy mi is áldozatul esünk valamilyen megbetegedésnek. Nem törvényszerű, hogy így legyen, ezért a megelőzés érdekében, kezdjük el mielőbb erősíteni szervezetünk védekezőképességét. Íme néhány tipp arra vonatkozóan, hogy mely teákat fogaszthatjuk előszeretettel a téli hidegben.
Csipkebogyó
A csipkebogyó C-vitaminban rendkívül gazdag, emiatt immunrendszerünket erősíti, valamint kíváló védelmet nyújt a nátha és a megfázás ellen is. Az elkészítés módjára figyeljünk oda, hiszen hő hatására a csipkebogyóban lévő vitaminok elvésznek, ezért sose forrázzuk le, ehelyett hideg vízzel leöntve áztassuk fél napig és csak utána fogyasszuk.
Hársfa
A hársnak több fajtája is ismert, úgy mint a nagy-, a széles- és a kislevelű hárs. A népi gyógyászat a meghűléses betegségekre már régóta használja. Kiváló gyulladáscsökkentő és nyákoldó hatással bír, ebből kifolyólag megfázás, orrdugulás és nátha esetén is rendkívül jó módszer. Napi három csészével fogyasszunk el belőle, egészen addig, amíg a tünetek nem enyhülnek.
Bodzavirág
A bodzavirágot előszeretettel használják együtt a hársfával, hiszen izzasztó, immunerősítő hatásukkal egymást erősítik. Leggyakrabban az orrfolyás, a tokorkfájás és a nátha tüneteinek kezelésére alkalmazzuk, de segít csökkenteni a lázat, valamint az izom- és izületi fájdalmakat. A tea fogyasztásához forraljunk fel 3 dl vizet, majd tegyünk bele 3-5 g szárított virágot, 10-15 percig forraljuk, napi három csészével fogyasztható.
Gyömbértea
A gyömbér erősíti immunrendszerünket, valamint a légúti megbetegedések ellen is hatékony fegyver, ugyanis csillapítja a köhögést. A gyömbér amellett, hogy erősíti szervezetünk ellenállóképességét, gyulladáscsökkentő és étvágyjavító hatással is bír. A tea elkészítéséhez tisztítsunk meg egy gyömbért, reszeljük le, majd egy liter vízzel tegyük fel főni, forraljuk fel, végül kis lángon 10 percig, fedő alatt még főzzük.
Pemetefűtea
A pemetefű köztudottan kíváló köhögéscsillapító és köptető hatású. Téli hónapokban előszeretettel alkalmazzák meghülés ellen. Serkentőleg hat az emésztési panaszokra, valamint az epebántalmakra is.