Érdemes felfedezni, milyen különleges sportágakat iktathatunk be életünkbe, amelyek inspirálnak és új távlatokat nyitnak. Találd meg az igazit tippjeink segítségével!
Kontaktban maradva
A jógának számos változata kínál különleges kikapcsolódási formákat. Ha legjobb baráttal, barátnővel vagy párunkkal szeretnénk ellazulni, erősödni és kapcsolatunkat tovább építeni, biztosan tetszeni fog a kontakt jóga! A gyakorlatokhoz legalább két személy kell, de néha akár három, négy is az élmény katartikus, a kapcsolat mélyebb, mint valaha, a mozgás pedig szuperintenzív lesz!
Felfelé néző kutya a vízen
A jóga az egyik legkíméletesebb és egyben leghatékonyabb mozgásforma, ráadásul meditációs forma is egyben. Segítségével karbantarthatjuk testünket és lelkünket is. De ha a szürke hónapokban mindez nem csábít el a kanapéról, talán a víz hozzáadása fel- kelti az érdeklődésünket! A SUP (stand up paddle) jóga egy új szintre és más halmazállapotra emelt sport, mely során a víztükrön, deszkán gyakorolhatjuk a jógapózokat, amivel tovább növelhető az ászanák intenzitása. Ráadásul a folyamatos egyensúlyozás a vízen lecsillapítja az elmét, az állandó mikromozgások pedig a mélyizmokat is erősítik, így egy 60 vagy 90 perces óra tetőtől talpig tonizálja a résztvevőket. Hazánkban is elérhető ez a sportág, ráadásul télen beltéri medencékben is!
Ászanák a levegőben
Ha nem vágyunk vízbe borulásra, és/vagy nem lenne időnk minden edzés után hajat szárítani, de mégis a jóga egy különleges válfajára vágyunk, kipróbálhatjuk az aerial jógát is. Itt is új halmazállapotról van szó, de attól, hogy a levegőben végezzük a jógapózokat, azok megvalósításához nem szükséges légtornásznak lenni. Az ászanákat segítő, mennyezetre rögzített hinta csak segít abban, hogy az antigravitációs jóga során még jobban tudjunk nyújtani – miközben a pilates, a jóga és a tánc elemeiből egyaránt merít a feladatokhoz.
Labdázás karizmatikusan
A labdázásra még egy izgalmas alternatívát tudunk ajánlani, ha valakinek a csapatszellem is kulcsfontosságú a mozgás során: a mexikói fallabdajáték, pontos nevén karizma hasonlít a squashhoz, de három fal használatával játsszák. A sportág a sport közben átélt örömről kapta nevét, állítólag euforikus hatást vált ki a játékosokból. Sőt, közösséget épít és társas élményeket is nyújt a csapattagoknak.
Akrobatikus elemek zsákolás közben
Ha valaki a labdajátékokat szereti inkább, miközben nem ódzkodik attól, hogy a levegőben végezzen gyakorlatokat, nagy eséllyel lesz a kedvence az akrobatikus kosárlabda. A sportág lényege, hogy a versenyeken minitrambulint használnak a résztvevők és arról felugorva mutatnak be változatos akrobatikus elemeket. Ezalatt kosárlabdát, vagy akár kosárlabdákat passzolgatnak egymásnak, és zsákolással fejezik be az adott gyakorlatsort.
Csak a tánc
Se csapat, se fellépőruha, se különleges helyszín nem kell hozzá, de még speciális tudás, se „boogie a lábba” ahhoz, hogy táncoljunk egy nagyot: örömből, szívből, zsigerből, mindegy, hogyan. Erre inspirálhat a „floss dance”, a Skibidi tánc, vagy a jól bevált Gangnam Style, vagy bármi, ami beindít és megmozgat. Ha mégis szervezettebben tanulnánk, választhatunk street style fajtát és például kipróbálhatjuk a twerkelést, ha klasszikust szeretnénk csinálni, balettozásra fel, míg ha finomabb táncra vágyunk, menjünk el egy jazz art órára.
Bármely sportágat választjuk is, ne felejtsük, hogy télen ugyanolyan fontos a hidratálás. Attól, hogy hideg van, a mozgás közben elvesztett folyadékmennyiséget pótoljuk egészségünk, szépségünk és kiegyensúlyozottságunk érdekében egyaránt.